half logo

کامپرشن تراپی چیست؟

در بهترین کامپرشن تراپی تهران

کامپرشن تراپی یا کمپرشن تراپی نوعی روش درمانی است که هوا توسط دستگاهی به داخل بالشتکهایی که دور قسمتهای مختلف اندام ها و کمر را پوشانده وارد میشود و حالتی شبیه ماساژ در اندام ایجاد میکند. برای انجام درمان یک پوشش الاستیک در اطراف عضو مورد نظر قرار گرفته و اندام تحت فشار تدریجی قرار می گیرند.
کامپرشن تراپی تهران و شمال تهران، فیزیوتراپی
مکانیزم کامپرشن تراپی، فیزیوتراپی کامپرشن تراپی شمال تهران

مکانیزم کامپرشن تراپی

درمان با فشرده سازی، وازوترین

ضعف گردش خون و لنف و سایر مایعات بدن سبب تاخیر در ترمیم آسیب ها میشود و کامپرشن تراپی یا وازوترین با کمک به بهبود جریان خون می تواند روند بهبودی را تسریع کند. کامپرشن با اعمال فشار کنترل شده بر اندام ها با فشار بیش از حد عروق خونی که دچار اختلال شده اند مقابله میکند. این فشار در قسمت های پایینی اعضا مقدار بیشتری داشته و با بالا رفتن در اندام بتدریج کمتر شده تا به بهبود جریان خون در اندام های بدن کمک کند.

مکانیزم کامپرشن تراپی، فیزیوتراپی کامپرشن تراپی شمال تهران

آب درمانی شمال تهران

درمان با دستگاه کامپرشن تراپی

درمان درد با کامپرشن تراپی

درمان با دستگاه کامپرشن تراپی گردش خون و لنف را بهبود بخشیده و به کاهش تورم و درد عضلات کمک کرده و نقش مهمی در از بین بردن و پیشگیری از محدودیت های حرکتی دارد. کم تحرکی به دلیل بیماری، استراحت طولانی مدت به دلیل بیماری، جراحی و عوارض برخی داروها سبب تحت فشار قرار گرفتن عروق خونی و لنفی میشود که سبب اختلال در گردش خون میشوند و با کمپرشن تراپی میتوان به کاهش این عوارض کمک کرد.

کامپرشن تراپی شمال تهران

 تورم اندام ها در دوران بارداری

 ترومبوز وریدی، بهبود نارسایی مزمن وریدی و عود زخم در بزرگسالان مسن تر

 اختلال خواب، گزگز و بی حسی اندام ها

 سردی اندام ها، بیماری های مفصلی مانند آرتروز مفاصل و روماتیسم مفصلی

 زخم های دیابتیک (زخم پای دیابتی)، پس از جراحی های ارتوپدی

 واریس، درد و خستگی مزمن 

 التهاب و تورم در بافت های آسیب دیده بدن، بیماری های عروق خونی

 بهبود گردش خون و لنف، کاهش خشکی و سفتی عضلات

 تحریک ترشح ضد دردهای طبیعی بدن مانند اندورفین

 کاهش خشکی و سفتی عضلات، بهبود وضعیت خواب فرد 

 بهبود تغذیه سلول ها، کمک به دفع مواد زائد و سمی از بدن، بهبود عملکرد ورزشی

 بهبود وضعیت حرکتی مفاصل، کاهش التهاب، تسریع بهبودی زخم ها مانند زخم بستر

 کمک به کاهش عوارض دیابت، کاهش فشار خون، کاهش ورید های واریسی 

 از بین بردن فشار عصبی، بهبود وضعیت سالمندان، کاهش عوارض ناشی از کم تحرکی

فیزیوتراپی کامپرشن تراپی یا وازوترین

مفهوم و معنای اصلی کامپرشن تراپی ایجاد فشار خارجی به صورت کنترل شده بر روی نواحی آسیب دیده برای بهبود و کمک در افزایش گردش خون و سایر مایعات در بدن بیماری نارسایی مزمن وریدی است. به صورت کلی کامپرشن تراپی یا وازوترین روش بسیار کاربردی و استاندارد در درمان آسیب های ناشی از وریدی است اما این روش برای هر بیماری بسته به نوع بیماری و صدمه مورد نظر متفاوت بوده و به یک اندازه نمی باشد به همین علت با مشورت و زیر نظر فیزیوتراپیست متخصص نوع مناسب کمپرشن تراپی یا وازوترین برای هر بیماری به صورت جداگانه تجویز می شود تا از بروز عوارض دیگر جلوگیری شود.

روش کامپرشن تراپی (وازوترین) بسته به نوع آسیب را میتوان به شکل های متفاوت جوراب و یا آستین های متفاوت استفاده کرد. کامپرشن تراپی یا وازوترین یکی از بهترین و کاربردی ترین روش های فیزیوتراپی است. کارکرد اصلی کمپرشن تراپی یا وازوترین با استفاده از جریان هوا است که با استفاده از جریان مکانیکی جریان هوا به درون کیسه ها کشیده می شود و به صورت کامل دور اندام مورد نظر را احاطه می کند کیسه های هوایی می توانند به شکل لباس های آستین و… بسته به نوع بیماری دور اندام را فرا بگیرند این کیسه ها با جریان هوا پر و خالی شده و با فشار تعیین شده بروی دیواره رگ های بدن اثر گذاشته و باعث افزایش گردش خون در ناحیه مورد نظر می شود.

در روش کمپرشن تراپی یا وازوترین مواردی از جمله مانند فشار و پر شدن هوا درون کیسه ها بسته به نوع شرایط فیزیکی و آسیب وارد شده قابلیت تنظیم را دارند.

آیا کامپرشن تراپی برای من مناسب است؟

اگر میخواهید از تمام فواید درمان روش کمپرشن تراپی بهره مند شوید و استفاده کنید بهتر است برای انتخاب نحوه روش کامپرشن تراپی یا وازوترین به پزشک متخصص دارای مجوز مراجعه کرده و مشورت کنید تا موثرترین و بهترین گزینه را برای شما انتخاب کند. اما نکته حائز اهمیت که باید مورد توجه قرار بگیرید روش درمانی کامپرشن تراپی یا وازوترین است که برای همه گزینه مناسبی نیست و در صورت بروز بیماری قلبی، نوروپاتی محیطی پیشرفته یا نارسایی احتقانی قلبی کنترل نشده لبیت سپتیک نباید از روش درمانی استفاده کرد.

 ما در بهترین فیزیوتراپی تهران مجموعه فیزیوتراپی رادین میزبان شما هستیم.

تعیین نوبت برای کامپرشن تراپی

تمام تلاش مجموعه ما سلامتی شما هموطن گرامی میباشد. چناچه پس از مطالعه این صفحه تمایل به مراجعه برای کامپرشن تراپی تهران، کلینیک فیزیوتراپی رادین را دارید میتوانید از راههای ارتباطی زیر استفاده نمایید. در کلینیک فیزیوتراپی رادین متد درمانی کمپرشن تراپی ابتدا طبق صلاحدید پزشک و فیزیوتراپیست متخصص تجویز و سپس زیر نظر بهترین پرسنل این مجموعه و با دقیق ترین و باکیفیت ترین دستگاه ها اجرا خواهد شد.

فرم رزرو آنلاین نوبت

میتوانید از طریق فرم زیر برای کامپرشن تراپی شمال تهران مشاوره دریافت نمایید.

آدرس کامپرشن تراپی شمال تهران

 در نقشه گوگل

google map

آدرس کلینیک فیزیوتراپی رادین: اقدسیه، موحد دانش، عزت انتظامی، خیابان آستان، بن بست ندا پلاک 2

رزرو نوبت، مشاوره رایگان