half logo

نحوه درمان اختلالات نعوظ

ناتوانی آلت مرد در دستیابی یا حفظ نعوظ به عنوان اختلالات نعوظ یا ED شناخته می شود و نوعی اختلال عملکرد جنسی است که در آن فرد قادر به انجام فعالیت جنسی به میزان قابل قبولی نیست.
اختلالات نعوظ
زمان مطالعه: 5 دقیقه

حالت نعوظ یا ارکشن چیست؟

اختلالات نعوظ مربوط به بزرگ شدن و سختی آلت تناسلی مردان است. بافت‌های اسفنجی آلت تناسلی مرد در حین نعوظ به دنبال خون می‌گردند و این اندام را برای تسهیل فعالیت جنسی صاف می‌کنند.

برای نعوظ آلت تناسلی، هماهنگی بین چندین عضو بدن لازم است. خون باید وارد آلت تناسلی شود و با همکاری ذهن، مغز، سیستم عصبی مرکزی و محیطی، هورمون‌های خونی و رگ‌های خونی، از جمله سیاهرگ‌ها و شریان‌ها، در آنجا نگهداری شود تا نعوظ را شروع و حفظ کند.

وقتی همه این اجزا به هم می رسند، آلت تناسلی بزرگ و سفت میشود، دو جسم غاردار پر از خون در داخل آن شبیه اسفنج است و نعوظ موثر است.

دریچه‌های وریدی در حین نعوظ و فعالیت جنسی بسته می‌شوند و به نعوظ اجازه می‌دهند تا انزال انجام شود و مایع منی خارج شود. دریچه های وریدی پس از انزال باز می شوند و باعث میشوند آلت تناسلی به حالت اولیه خود بازگردد و خون از اندام خارج شود.

لازم به ذکر است که نعوظ صبحگاهی یا NPT به طور خود به خود در افراد در طول خواب و صبح اتفاق می افتد.

اختلالات نعوظ

اختلالات نعوظ چه هستند؟

ناتوانی‌های جنسی یا همان اختلالات نعوظ، ناتوانی در دستیابی یا حفظ نعوظ ثابت در طول فعالیت جنسی هستند. در حالی که بروز اختلال نعوظ در شرایط خاص امری عادی و طبیعی است، اما می تواند سبب مشکلات رابطه، استرس و اعتماد به نفس پایین شود.

استرس یکی از علل شایع اختلالات نعوظ در مردان است. اختلالات نعوظ مکرر ممکن است نشان دهنده یک وضعیت پزشکی باشند که نیاز به توجه دارد.

همچنین می تواند نشان دهنده مسائل روانی یا عاطفی باشد که نیاز به مراقبت پزشکی دارند. هر مشکل جنسی مردانه ناشی از اختلالات نعوظ نیست.

سن چه تاثیری در اختلال نعوظ دارد؟

سن یک عامل خطرناک برای اختلالات نعوظ است. اگرچه ممکن است در سنین بالاتر نیز اتفاق بیفتد، اختلالات نعوظ همیشه در افراد مسن وجود ندارد.

به طور کلی هر چه بدن سالم تری داشته باشید بهتر عمل خواهید کرد. مردان جوان نیز ممکن است اختلال نعوظ داشته باشند. اعتقاد آنها بر این است که ارتباط بیشتری بین مصرف مواد مخدر و اختلال نعوظ و استعمال دخانیات در بین مردان زیر 40 سال نسبت به افراد بالای 40 سال وجود دارد.

این نشان می دهد که علت اصلی اختلال نعوظ در مردان جوان سبک زندگی است.

اختلالات نعوظ در مردان، اختلالات نعوظ

دیگر علل بروز اختلالات نعوظ در مردان

ممکن است یک دلیل روانی یا پزشکی برای اختلال نعوظ وجود داشته باشد. دلایل فیزیکی رایج عبارتند از بیماری های مغزی، بیماری های سیستم غدد درون ریز و اعتیاد به الکل.

دلایل روانشناختی اختلال نعوظ عبارتند از: اضطراب در حین فعالیت جنسی، عصبانیت یا احساسات بد نسبت به شریک جنسی، ناامیدی، ترس، اضطراب و مسائل عاطفی خارج از رابطه.

روش درمان اختلال نعوظ

روش‌های متفاوتی برای درمان این اختلال وجود دارد، در ادامه به بعضی از این راه‌ها اشاره خواهیم کرد؛

بهترین درمان اختلالات نعوظ

به جرعت میتوان گفت که شاک ویو تراپی موثرترین و بهترین درمان اختلالات نعوظ است. جریان خون کافی برای نعوظ سالم ضروری است.

ارسال امواج نبض به آلت تناسلی در طی این روش باعث تحریک تشکیل عروق خونی جدید و آزاد شدن فاکتورهای رشد میشود. این درمان علاوه بر بهبود عملکرد و رشد بافت، توانایی تحریک سلول های بنیادی درون آلت تناسلی را نیز دارد.

به عبارت دیگر، درمان شاک ویو تراپی توانایی بزرگ کردن آلت تناسلی را دارد. مانند سایر مداخلات پزشکی، شوک درمانی اثرات متفاوتی بر افراد دارد. با این حال، بسیاری از مردان پس از یک جلسه درمانی، بهبود قابل توجهی را مشاهده میکنند.

برای به حداکثر رساندن مزایای شوک درمانی برای بهبود عملکرد جنسی، این درمان ممکن است بسته به سن، سابقه پزشکی و رشد اندازه هدف، با سایر روش‌های درمانی همراه شود.

ماساژ پروستات

ماساژ پروستات نوعی ماساژ درمانی است که توسط مردان خاصی استفاده می‌شود. ماساژورها روی بافت داخل و اطراف کشاله ران کار میکنند تا جریان خون به آلت تناسلی را افزایش دهند.

مطالعات در مورد اثربخشی این نوع ماساژ کمیاب است. اگر اختلال نعوظ ناشی از استرس باشد، ماساژ و یوگا ممکن است مفید باشند.

اختلالات نعوظ در مردان، اختلالات نعوظ

طب سوزنی

تحقیقات کمی در مورد اثرات طب سوزنی بر اختلال نعوظ وجود دارد، اگرچه ممکن است به کاهش علائم آن کمک کند. برای مشاهده بهبود علائم اختلال نعوظ، به احتمال زیاد نیاز به شرکت در جلسات درمانی زیادی خواهید داشت.

مطمئن شوید که متخصص طب سوزنی که انتخاب میکنید از سوزن های یکبار مصرف استفاده می کند و آنها را مطابق با مقررات FDA استریل می کند.

انجام تمرینات فیزیوتراپی کف لگن

یکی از تمرینات آسانی که می توانید برای بهبود عضلات کف لگن خود انجام دهید، تمرین کگل است. نحوه انجام آن به شرح زیر است: ماهیچه های کف لگن خود را شناسایی کنید. عضلات کف لگن شما هستند که ادرار را در جای خود حفظ می کنند.

بیضه ها همزمان با انقباض این ماهیچه ها بالا می روند. پس از 5 تا 20 ثانیه انقباض، این عضلات را آزاد کنید. این تمرین را سه تا چهار بار در روز و هر بار ده تا بیست بار انجام دهید.

آیا اختلالات نعوظ برگشت پذیر هستند؟

علائم مرتبط با اختلال نعوظ اغلب می توانند کاهش یابند. داروها و درمان‌ها فراوانند. علاوه بر این، ابزارهای تخصصی مانند حلقه های اختلال نعوظ یا پمپ‌ها ممکن است بتوانند به طور موقت اختلال نعوظ را مدیریت کنند تا شما درگیر فعالیت جنسی شوید.

یک مشکل شایع، اختلال نعوظ ممکن است تعدادی از دلایل زمینه ای داشته باشد.

سوالات پرتکرار

اختلالات نعوظ در مردان، اختلالات نعوظ

آیا شاک ویو تراپی یک درمان دردناک است؟

ممکن است گاهی اوقات برخی از ناراحتی‌های مرتبط با این رویکرد درمانی وجود داشته باشد، اما اکثر بیماران می‌توانند این ناراحتی مختصر را بدون نیاز به دارو کنترل کنند. اگر بیمار در طول دوره درمان ناراحتی داشته باشد، باید این موضوع را با پزشک در میان بگذارد، که ممکن است بتواند تغییراتی برای کاهش شدت درد ایجاد کند. ناگفته نماند که احساس ناراحتی در طول عمل نشانه ای از کارآمد بودن درمان با امواج شوک است.

آیا شاک ویو تراپی یک درمان دائم برای اختلالات نعوظ است؟

امواج شوک بیولوژیکی دائمی و ریشه در علم هستند. با این حال، آنها بر شیوه زندگی بیماران تأثیر نمی گذارند و معمولاً به مشکلات سلامتی که فرد بیمار تجربه می کند مربوط میشوند. اگر علت اصلی مشکل ناشی از درمان باشد، ممکن است پس از درمان به ترتیب معکوس بهبود یابد، زیرا اغلب در بیماران مبتلا به بیماری های همراه بدتر می شوند.

سخن پایانی

اگر شما هم دچار اختلالات نعوظ شده اید و قصد شروع درمان دارید، کلینیک فیزیوتراپی رادین میتواند بهترین انتخاب شما باشد.

کلینیک فیزیوتراپی رادین، بهترین فیزیوتراپی تهران، با استفاده از جدیدترین و موثرترین متدها و امکانات فیزیوتراپی و با بهرهمندی از کادر درمانی حرفه‌ای و با تجربه، آماده ارائه خدمات فیزیوتراپی به شما مراجعین عزیز می‌‌باشد.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با کلینیک فیزیوتراپی رادین در تماس باشید

5 1 رای
امتیاز این مطلب
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

دیگر مقالات آموزشی

درد لگن در زنان نشانه چیست؟ فیزیوتراپی درد لگن در زنان

زمان مطالعه: 14 دقیقه درد لگن در زنان نشانه چیست و فیزیوتراپی درد لگن در زنان چگونه صورت می گیرد.د رد لگن در زنان می‌تواند به علت عوامل مختلفی ایجاد شود و نشانه‌های متفاوتی داشته باشد. درد لگن در خانم‌ها می‌تواند نشان دهنده یک بیماری ساده، یک بیماری پیچیده یا انجام حرکت‌های غیرعادی توسط فرد باشد. درد در لگن زنان نشان می‌دهد که در اندام‌هایی که مربوط به تولیدمثل هستند مشکلی وجود دارد. مهم‌ترین مسئله این است که بیمارانی که از درد در ناحیه لگن رنج می‌برند، نباید از کنار آن ساده عبور کنند. هر نشانه‌ای را زیر ذره‌بین ببرند و با متخصصان در این زمینه مشورت کنند.

اختلال فیبرومیالژیا چیست و فیزیوتراپی چه کمکی به درمان آن می کند؟

زمان مطالعه: 7 دقیقه اختلال فیبرومیالژیا چیست و فیزیوتراپی چه نقشی در درمان آن دارد. اختلال فیبرومیالژیا (Fibromyalgia) یک بیماری مزمن دردناک است که تأثیری بر عضلات و بافت‌های نرم بدن دارد. افراد مبتلا به این بیماری معمولاً احساس درد گسترده در سراسر بدن، خستگی شدید و احساس عدم راحتی در اندام‌ها و مفاصل را تجربه می‌کنند. همچنین، علائم دیگری مانند اختلال در خواب، مشکلات در تمرکز و یادگیری، سردرد مزمن، اضطراب و افزایش حساسیت نسبت به درد نیز ممکن است وجود داشته باشد.

قفل شدن زانو چیست؟ فیزیوتراپی قفل شدن زانو

زمان مطالعه: 10 دقیقه قفل شدن زانو چیست و فیزیوتراپی قفل شدن زانو چگونه است؟ قفل شدن زانو یک وضعیت ناهنجار است که ممکن است در زانوها رخ دهد. در این حالت، زانو به طور ناگهانی یا تدریجی محدود شده و حرکت آزاد آن متوقف می‌شود. این وضعیت می‌تواند منجر به درد، سفتی و کاهش محدودیت حرکت زانو شود.

نحوه درمان اختلالات نعوظ

زمان مطالعه: 5 دقیقه ناتوانی آلت مرد در دستیابی یا حفظ نعوظ به عنوان اختلالات نعوظ یا ED شناخته می شود و نوعی اختلال عملکرد جنسی است که در آن فرد قادر به انجام فعالیت جنسی به میزان قابل قبولی نیست.

فرم رزرو نوبت و مشاوره